Uczę jak poprzez rozumienie języka ciała i emocji, odnajdywać drogę do siebie, swojej autentyczności i marzeń.

Tańcząca kobieta

Moja historia

Wiem jak to jest marzyć tylko o tym, żeby nie odczuwać lęku. Niewysłuchane emocje potrafią przyćmić radość i sens życia. Przez lata stale się bałam o siebie i bliskich, a moje ciało doświadczało masy objawów psychosomatycznych. Moje ciało krzyczało, a ja nie znałam języka, w którym do mnie mówi.
Dziś potrafię usłyszeć szept ciała i emocji, zanim zaczną do mnie krzyczeć.
Emocje nie omijają mnie szerokim łukiem, ale przepływają przez ciało swobodniej, niosąc cenny przekaz prowadzą mnie w stronę tego, co dla mnie ważne- autentycznego bycia i życia i odważnego realizowania marzeń.

Jestem praktykiem wszystkich metod, którymi posługuję się pracując z drugą osobą.

Jestem Trenerką Języka Ruchu i świadomej pracy z ciałem, absolwentką Podyplomowej Psychologii Społecznej na SWPS, trenerką umiejętności miękkich i coachem, tancerką od dziecka i instruktorką tańca z 13 letnim doświadczeniem.
Obecnie integruję swoje doświadczenia z zakresu psychologii, coachingu, tańca realizując, warsztaty świadomej pracy z ciałem i ruchem i sesje indywidualne, oparte o narzędzia Języka Ruchu Laban/Bartenieff (LBMS) oraz rozwojowego aspektu Terapii Tańcem i Ruchem (DMT).
Z grupą przyjaciół założyłam Fundację Mądre Ciało, propagującą Język Ruchu i świadomy kontakt z ciałem jako sposoby głebokiej transformacji w szerokich grupach społecznych.

Co mówi o mnie moja nauczycielka.

Beata ma talent do wnikliwej i wrażliwej pracy z ludźmi.  Poza tym, że posiada lata praktyki, szkoleń, treningów i kursów, to ma po prostu do tego dar, to „coś”, co sprawia, że widzi i czuje więcej.
Mam przyjemność uczyć Beatę i superwizować jej pracę na przestrzeni kilku ostatnich lat.  Beata bardzo dba o merytorykę i profesjonalizm, jednocześnie zachowując w tym kreatywność, intuicję i przepływ. Potrafi scalać wiedzę z pasją. Łączy w sobie różnorodne umiejętności potrzebne w pracy z drugim człowiekiem: intuicję, wyobraźnię, logiczne myślenie, empatię, lekkość i stabilność. Jest osobą bardzo twórczą, otwartą, zaangażowaną i wnikliwą.
Beata sama bardzo dużo praktykuje, tworzy, czyta, tańczy, poszukuje i dlatego kontakt z nią jest ciekawy, autentyczny i pogłębiony. Bardzo polecam pracę z Beatą wszystkim osobom, chcącym zgłębić język ruchu i kontakt ze sobą, a także przyjrzeć się ważnym dla siebie tematom życiowym w rozwojowej formule. Można liczyć na profesjonalizm, serce, intuicję i kreatywność Beaty.
Aga Sokołowska

Wykształcenie

Najważniejsze ze studiów, szkoleń, kursów, podczas których budowałam swoją wiedzę i warsztat

Wartości, którymi się kieruję:

Autentyczność -

pielęgnowanie postawy, że jesteśmy wystarczająco dobrzy już teraz. Że zasługujemy na miłość i poczucie przynależności. Odwaga podążania za wewnętrznym przewodnictwem, realizowaniem swojego unikalnego potencjału, pokazywania się światu takimi jakimi jesteśmy.

Rozwój -

świadomość nieustannej zmiany i ruchu w świecie i kierowanie tym procesem zmiany i rozwoju świadomiej, w obranym kierunku i uczenie tego innych. Rozwój wewnętrzny jako fundament dobrego funkcjonowania w świecie relacji.

Profesjonalizm -

dbałość o merytorykę, poziom wiedzy i wykształcenia, potwierdzony szkoleniami wysokiej klasy. Uczenie się również w doświadczeniu i poddawanie swojej pracy stałej superwizji.

Pasja i radość -

zamiłowanie do rozwojowej pracy z drugim człowiekiem i dzielenie się z radością. Moja praca jest pewnego rodzaju stylem życia i bycia.

Intuicja -

 „COŚ”- co sprawia, że czujemy więcej, widzimy więcej, coś trudno uchwytnego, ale niezwykle ważnego w pracy z drugim człowiekiem na głębszym poziomie.

Kreatywność -

dążenie do tego, żeby współpraca była ciekawym doświadczeniem, pełnym twórczych interwencji i momentów wow w procesie samopoznania.

Zaangażowanie -

bogata praktyka własna, czytanie, tańczenie, oglądanie, zainteresowanie tematem swojej pracy w szerokim spektrum, pomaga w znajdywaniu we współpracy z druga osobą szerszej perspektywy i wzbogaconych refleksji, skojarzeń. Nie odpuszczanie i znajdywanie rozwiązań, determinacja.

Zaufanie -

poufność we współpracy, pielęgnowanie postawy zaufania do siebie, procesu, życia.